Qarabağ vs FC Twente – Conference League
· Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu (Bakı (Baku))· R. Saggi
AnfallAnfall: 95 – 160
Farliga anfallFarliga anfall: 36 – 102
Bollinnehav %Bollinnehav %: 39 – 61
0Hörnor1Röda kort6Gula kort
Skott / på mål
9/1
29/10
3Gula kort0Röda kort9Hörnor
Få 100% upp till 500 kr
Till QuickCasinoReklam
Erbjudandet gäller nya spelare. Endast en välkomstbonus kan väljas, sport eller casino. 100 % upp till 500 kr. Omsätt insättningen 1x till odds minst 1,50. Därefter 6x insättning + bonus, singel minst 1,80 eller kombi minst 1,40 per val, inom 60 dagar. Max 50 kr per spel med aktiv bonus. Cash out och systemspel räknas inte. Läs QuickCasinos fullständiga villkor innan du hämtar bonusen.
Matchförlopp
- 22'
Ramiz Zerrouki - 23'
Bruno Langa - 58'
Samuel Lobato - 59'
Kady BorgesAssist: Musa Qurbanly1–0 - 79'
Marko PjacaAssist: Wout Weghorst1–1 - 90'
Marko Jankovic - 90+2'
Max BrunsAssist: Marko Pjaca1–2 - 90+4'
Bence Várkonyi - 92'
Jaly Mouaddib - 94'
Wout WeghorstAssist: Daouda Weidmann1–3 - 106'
Wout Weghorst - 106'
Marko Jankovic - 106'
Wout Weghorst - 106'
Wout Weghorst - 114'
Younes Taha1–4 - 116'
Younes Taha
Statistik
- Mål 4
- Bollinnehav 61%
- Skott 29
- Skott på mål 10
- Stora chanser 5
- Hörnor 9
- Gula kort 3
- Röda kort 0
- Regelbrott 16
- Offside 2
- Räddningar 0
- Passningar 651
- Passningsprecision 85%
- Farliga anfall 102
1
39%
9
1
1
0
6
1
21
2
5
428
76%
36
Spelare
Qarabağ
| Spelare | Min. | Betyg | Mål | Ass. | Skott (på mål) | xG | Nyckelpass. | Pass. % | Tacklingar | Kort |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5Bruno LangaFörsvarare | 76' | 7.7 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 63% | 2 | |
| 20Kady BorgesMittfältare | 86' | 7.3 | 1 | 0 | 2 (1) | – | 1 | 67% | 0 | – |
| 22Musa QurbanlyAnfallare | 70' | 7.3 | 0 | 1 | 0 (0) | – | 3 | 78% | 2 | – |
| 88Samuel LobatoMittfältare | 70' | 6.9 | 0 | 0 | 1 (0) | – | 0 | 67% | 3 | |
| 7Jaly MouaddibMittfältare | 114' | 6.7 | 0 | 0 | 5 (0) | – | 0 | 55% | 2 | |
| 4Bence VárkonyiFörsvarare | 120' | 6.6 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 86% | 2 | |
| 2Matheus SilvaFörsvarare | 120' | 6.4 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 1 | 75% | 4 | – |
| 9Joni MontielMittfältare | 34' | 6.3 | 0 | 0 | 1 (0) | – | 0 | 81% | 1 | – |
| 55Badavi HüseynovFörsvarare | 114' | 6.3 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 78% | 2 | – |
| 35Pedro BicalhoMittfältare | 50' | 6.3 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 90% | 1 | – |
| 32Hikmat CabrayilzadaFörsvarare | 6' | 6.3 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | – | 0 | – |
| 21Oleksiy KashchukMittfältare | 120' | 6.3 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 100% | 3 | – |
| 23Martin ZlomislicMålvakt | 120' | 6.2 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 57% | 0 | – |
| 13Bahlul MustafazadaFörsvarare | 6' | 6.2 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 50% | 0 | – |
| 8Marko JankovicMittfältare | 106' | 5.9 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 1 | 67% | 1 | |
| 18Dani BoltFörsvarare | 44' | 5.9 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 1 | 60% | 0 | – |
| 25Cebrail MakreckisMittfältare | 50' | 5.8 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 75% | 1 | – |
FC Twente
| Spelare | Min. | Betyg | Mål | Ass. | Skott (på mål) | xG | Nyckelpass. | Pass. % | Tacklingar | Kort |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42Daouda WeidmannMittfältare | 97' | 8.8 | 0 | 1 | 4 (1) | – | 4 | 88% | 1 | – |
| 7Marko PjacaAnfallare | 50' | 8.8 | 1 | 1 | 2 (2) | – | 3 | 79% | 2 | – |
| 19Younes TahaMittfältare | 120' | 8.0 | 1 | 0 | 4 (1) | – | 3 | 57% | 5 | |
| 9Wout WeghorstAnfallare | 109' | 7.8 | 1 | 1 | 3 (1) | – | 2 | 100% | 0 | |
| 6Ramiz ZerroukiMittfältare | 120' | 7.8 | 0 | 0 | 1 (0) | – | 4 | 95% | 1 | |
| 11Daan RotsMittfältare | 91' | 7.5 | 0 | 0 | 5 (1) | – | 4 | 93% | 4 | – |
| 38Max Bruns Försvarare | 120' | 7.5 | 1 | 0 | 2 (1) | – | 0 | 85% | 0 | – |
| 27Sondre ØrjasæterMittfältare | 70' | 7.2 | 0 | 0 | 4 (1) | – | 3 | 63% | 1 | – |
| 28Bart van RooijFörsvarare | 120' | 7.0 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 87% | 1 | – |
| 3Robin PröpperFörsvarare | 70' | 6.9 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 94% | 0 | – |
| 25Lucas Vennegoor of HesselinkAnfallare | 50' | 6.9 | 0 | 0 | 2 (1) | – | 1 | 50% | 1 | – |
| 20Thomas van den BeltMittfältare | 29' | 6.9 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 1 | 88% | 0 | – |
| 29Aske AdelgaardFörsvarare | 30' | 6.6 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 86% | 1 | – |
| 43Ruud NijstadFörsvarare | 90' | 6.6 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 1 | 56% | 2 | – |
| 4Mathias Kjølø Mittfältare | 23' | 6.6 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 94% | 0 | – |
| 1Lars UnnerstallMålvakt | 120' | 6.2 | 0 | 0 | 0 (0) | – | 0 | 67% | 0 | – |
| 17Filip ThorvaldsenAnfallare | 11' | 6.0 | 0 | 0 | 2 (2) | – | 0 | 100% | 0 | – |
Conference League
| # | Lag | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 4 | +7 | 9 | |
| 2 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 | |
| 3 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 | 9 | |
| 4 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | |
| 5 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 | 7 | |
| 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | |
| 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | |
| 8 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | |
| 9 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 7 | |
| 10 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 | |
| 11 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 6 | |
| 12 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 | |
| 13 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 6 | |
| 14 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 5 | -1 | 6 | |
| 15 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 | |
| 16 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | |
| 17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 4 | |
| 18 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 4 | |
| 19 | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 | 0 | 3 | |
| 20 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 | 3 | |
| 21 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 | |
| 22 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 | |
| 23 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 2 | |
| 24 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | -1 | 2 | |
| 25 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2 | |
| 26 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | -2 | 2 | |
| 27 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 7 | -4 | 2 | |
| 28 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | -2 | 1 | |
| 29 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 | 1 | |
| 30 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 1 | |
| 31 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 1 | |
| 32 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 | 1 | |
| 33 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 | 1 | |
| 34 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 | 1 | |
| 35 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | -5 | 0 | |
| 36 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | -10 | 0 |
Dela

